FUEVA 1 recessed light
Product details:
| Lumen Complete: | 900 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Material number: | 94734 |
| Enclosure Material: | cast metal |
| Enclosure Colour: | satin nickel |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Protection Degree: | IP20 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Energy Efficiency Class: | F |
| Warranty: | 5 years |
| Article Diameter (in mm/in): | 85 / 3.35 |
| Installation Depth (in mm/in): | 30 / 1.18 |
| Cutout (in mm/in): | 73 / 2.87 |
| Net Weight (in kg): | 0.31 |
| Protection Class: | 2 |
| Colour Temperature: | 3000K warm white |
| Mains Voltage: | 220-240V,50/60Hz |
| Operation Voltage: | 12V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9002759947347 |




