Prawie w żadnym, innym pomieszczeniu, wymagania odnośnie oświetlenia nie są tak wysokie jak w łazience – w zależności od pory dnia i nastroju wskazane jest inne światło:

Pobudzające, chłodne światło rano, ciepłe światło wieczorem – dla relaksu.

Wskazówka eksperta: mała łazienka wygląda na większą, jeśli oświetlenie jest właściwe.

Oświetlenie ogólne

W zależności od stopnia ciemności glazury ściennej w łazience, potrzebne jest mocniejsze lub słabsze oświetlenie podstawowe. Podczas projektowania rozmieszczenia lamp ściennych lub sufitowych, należy zwrócić szczególną uwagę na kształtowanie się cieni. Warto też pamiętać o zastosowaniu pośredniego oświetlenia punktowego, które stworzy miłą atmosferę.

pokaż produkty

Oświetlenie luster

Bardzo ważne w każdej łazience jest oświetlenia lustra. Światło nie powinno być oślepiające – ma być równomierne i bez cieni. Najlepiej w tym przypadku spisują się nasze specjalne lustra z wbudowanymi lampami lub odpowiednio umieszczone kinkiety.

pokaż produkty

Oświetlenie w warunkach podwyższonej wilgotności.

Ponieważ w łazience spotykają się wilgoć i elektryczność, niezbędne jest stosowanie się do norm bezpieczeństwa. Do oświetlenia rozmieszczonego w bezpośredniej bliskości rur i pryszniców, przeznaczone są specjalne oprawy oświetleniowe z izolacją i ochroną przed wilgocią, zgodną z klasyfikacją IP. W tej kwestii jesteśmy do Państwa dyspozycji i możemy udzielić profesjonalnej porady.

pokaż produkty