The store will not work correctly when cookies are disabled.
PALMERA 1 wall light
Product details:
| Lumen Complete: | 460 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 204373A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 125 / 4.92 |
| Article Height (in mm/in): | 270 / 10.63 |
| Article Overhang (in mm/in): | 130 / 5.12 |
| Net Weight (in kg): | 0.83 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 6V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606210633 |
| IES File: | Download |