The store will not work correctly when cookies are disabled.
NIKITA LED wall light
Product details:
| Lumen Complete: | 1,320 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | satin nickel |
| Glass/Shade Material: | satin glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Material number: | 204076A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 224 / 8.82 |
| Article Height (in mm/in): | 290 / 11.42 |
| Article Overhang (in mm/in): | 80 / 3.15 |
| Base Length (in mm/in: | 9.88 / 38.9 |
| Base Width (in mm/in): | 4.53 / 17.83 |
| Canopy Length (in mm/in): | 9.88 / 38.9 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.53 / 17.83 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.38 / 5.43 |
| Net Weight (in kg): | 1.51 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 19V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606200467 |
| IES File: | Download |