The store will not work correctly when cookies are disabled.
CADOS pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | white |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 39319A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 1,830 / 72.05 |
| Article Diameter (in mm/in): | 332 / 13.07 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.77 / 6.97 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 4.53 / 17.83 |
| Net Weight (in kg): | 0.94 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 25V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |