The store will not work correctly when cookies are disabled.
Bulb lightbulb E26
Product details:
| Watt 1: | 10 |
| Material number: | 202316A |
| Technology: | LED - HV |
| Color Temperature: | 3000K warm white |
| Nominal Luminous Flux (in lm): | 800 |
| Light Bulb Shape: | Bulb |
| Pieces in Single Packaging: | 1 |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 3 years |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 113 / 4.45 |
| Rated Luminous Flux (90°/120°/full): | 800 |
| Article Diameter (in mm/in): | 60 / 2.36 |
| Beamangle (in °): | 230 |
| Colour Rendering Index (Ra, CRI): | >80 |
| Colour Tolerance (LED, SDCM): | <6 |
| Nominal Lifetime (in h): | 25,000 |
| Bulb-Dimmable: | Yes |
| Starting Time: | <0,5 sec |
| Warm-Up Time up to 60%: | < 1 sec |
| Switching Cycles: | 15,000 |
| Nominal Current (in mA): | 82 |
| Nominal Lamp Power (in W): | 10 |
| Rated Lamp Power (0,1W precision): | 10 |
| Equivalence With Incandescent Lamp (W): | 60 |
| Lamp Power Factor: | 0.90 |
| Rated Lifetime (in h): | 25,000 |
| Ambient Temperature: | -20°C a 40°C |
| kW/1000h: | 10 |
| Functions: | dimmable |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606184453 |