The store will not work correctly when cookies are disabled.
AREZZO 2 ceiling light
Product details:
| Lumen Complete: | 2,100 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | glass, brilliant glass |
| Glass/Shade Colour: | clear |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 202511A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 55 / 2.17 |
| Article Diameter (in mm/in): | 346 / 13.62 |
| Net Weight (in kg): | 2.75 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 15V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606176274 |