The store will not work correctly when cookies are disabled.
WALKER HILL LED wall light
Product details:
| Lumen completo: | 960 |
| Kelvin: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | glass with air bubbles |
| Glass/Shade Color: | clear |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 204706A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 238 / 9.37 |
| Article Height (in mm/in): | 457 / 17.99 |
| Article Overhang (in mm/in): | 235 / 9.25 |
| Net Weight (in kg): | 3.52 |
| Mains Voltage: | 120V |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606214136 |