The store will not work correctly when cookies are disabled.
NEVIANO wall light
Product details:
| Lumen completo: | 1,480 |
| Kelvin: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel, plastic |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Color: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 900676A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 115 / 4.53 |
| Article Height (in mm/in): | 380 / 14.96 |
| Article Overhang (in mm/in): | 53 / 2.09 |
| Net Weight (in kg): | 1.04 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606318933 |
| IES File: | Download |