Przestrzeń salonu jest spokojniejsza niż ta w kuchni. Salon jest ucieczką od codziennych zajęć, to miejsce, gdzie czytamy, słuchamy muzyki, oglądamy TV lub po prostu odpoczywamy na kanapie. Aby to odzwierciedlić, światło powinno tworzyć właściwy, przytulny i zrównoważony nastrój.

Oświetlenie ogólne

Oświetlenie ścienne lub sufitowe powinno być instalowane jako zestaw podstawowy, zapewniający twojemu salonowi zrównoważoną i domową atmosferę, ale można dodać również oświetlenie punktowe, jeśli będzie taka potrzeba. Ważne jest też, aby zastosować pośrednie oświetlenie w tle twojego odbiornika telewizyjnego.

pokaż produkty

Oświetlenie do czytania

Nie wystarczy dobra książka, aby zagłębić się w inny świat, potrzebujesz również właściwego światła. Najlepsze do czytania będzie spokojne, nieoślepiające, jasne i jednolite światło. Najwięcej przyjemności z czytania, da lampka stołowa lub lampa podłogowa z ramieniem, która z jednej strony doświetli książkę a z drugiej da przyjemne światło pośrednie poprzez oświetlenie sufitu.

pokaż produkty

Oświetlenie podkreślające

Ważnym elementem w salonie jest oświetlenie podkreślające. Podświetlenie obrazów lub zastosowanie oświetlenie punktowego, wyeksponuje dzieła sztuki, zaakcentuje ważne miejsca w pomieszczeniu oraz podkreśli jego elegancję.

pokaż produkty