WŁĄCZ ŚWIATŁO TAM, GDZIE TEGO POTRZEBUJESZ

Oświetlenie mieszkaniowe spełnia dwie funkcje; powinno wspomagać nasze codzienne czynności poprzez dostarczanie światła i ochraniać oczy przed przedwczesnym zmęczeniem -  ma wypełniać naszą przestrzeń życiową dobrą atmosferą.

 

Dzisiejsza technologia oświetleniowa oferuje niezliczone możliwości i pozwala na pomysłowe rozwiązania, ale do ich wdrożenia niezbędna będzie wystarczająca ilość kontaktów i punktów ściennych.

 

Przede wszystkim pokój musi mieć dobre oświetlenie podstawowe, sterowane przełącznikiem przy drzwiach. Wtedy można się zająć odpowiednią atmosferą . Ozdobne elementy na ścianach, poszczególne strefy pomieszczenia lub miejsca pracy muszą być oświetlone specjalnym światłem, a cała przestrzeń życiowa i robocza okryta np. oświetleniem konturowym lub wielostopniowym, w zależności od potrzeb.

 

Oświetlenie bezpośrednie i pośrednie

 

Światło bezpośrednie –  np. płomień świecy – wywołuje przyjemne emocje, ale ma efekt uboczny – nie jest filtrowane i wnika do oka bez jakiejkolwiek osłony.

Z tego powodu preferowane jest oświetlenie pośrednie – osłonięte lub odbite od ścian i sufitu. Tak więc, aby oświetlenie zapewniło odpowiedni komfort, musi być montowane we właściwej odległości od oświetlanej powierzchni. Oświetlenie ścienne powinno być montowane na wysokości nie mniejszej niż 170 cm, tak aby źródło światła było powyżej poziomu oczu. Podobnie oświetlenie iluminacyjne musi być zaplanowane i rozmieszczone bardzo rozważnie, w przeciwnym razie jego efekt może być zmarnowany.

 

W EGLO znajdziesz wszystko do perfekcyjnego rozmieszczenia oświetlenia w twoim miejscu zamieszkania: oświetlenie punktowe, ścienne, sufitowe, lampy stołowe i podłogowe.