The store will not work correctly when cookies are disabled.
IMENE wall light
Product details:
| Kelvin Complete: | 4000 |
| Material number: | 92096 |
| Enclosure Material: | aluminium |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | satin glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Protection Degree: | IP20 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Warranty: | 5 years |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 30 / 1.18 |
| Article Height (in mm/in): | 45 / 1.77 |
| Article Overhang (in mm/in): | 130 / 5.12 |
| Net Weight (in kg): | 0.49 |
| Protection Class: | 2 |
| Colour Temperature: | 4000K neutral white |
| Mains Voltage: | 220-240V,50/60Hz |
| Operation Voltage: | 12V |
| Switch Type: | OD with cable+plug |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9002759920968 |