The store will not work correctly when cookies are disabled.
DESELLA wall light
Product details:
| Lumen Complete: | 900 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Material number: | 95099 |
| Enclosure Material: | cast aluminium |
| Enclosure Colour: | anthracite |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Protection Degree: | IP54 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | Splash & Dust proof (IP54) |
| Warranty: | 5 years |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 170 / 6.69 |
| Article Height (in mm/in): | 215 / 8.46 |
| Article Overhang (in mm/in): | 115 / 4.53 |
| Net Weight (in kg): | 1.06 |
| Protection Class: | 1 |
| Colour Temperature: | 3000K warm white |
| Mains Voltage: | 220-240V,50/60Hz |
| Operation Voltage: | 220-240V,50/60Hz |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9002759950996 |