The store will not work correctly when cookies are disabled.
WASAO wall/ceiling light
Product details:
| Lumen Complete: | 1,530 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Material number: | 94467 |
| Enclosure Material: | stainless steel |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | painted glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Protection Degree: | IP20 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Warranty: | 5 years |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 630 / 24.8 |
| Article Width (in mm/in): | 105 / 4.13 |
| Article Height (in mm/in): | 60 / 2.36 |
| Net Weight (in kg): | 1.37 |
| Protection Class: | 2 |
| Colour Temperature: | 3000K warm white |
| Mains Voltage: | 220-240V,50/60Hz |
| Operation Voltage: | 12V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9002759944674 |