The store will not work correctly when cookies are disabled.
LAVAIO under cabinet light
Product details:
| Lumen Complete: | 560 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Material number: | 94515 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | white |
| Protection Degree: | IP20 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Warranty: | 5 years |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 90 / 3.54 |
| Article Width (in mm/in): | 140 / 5.51 |
| Article Height (in mm/in): | 30 / 1.18 |
| Net Weight (in kg): | 0.59 |
| Protection Class: | 2 |
| Colour Temperature: | 3000K warm white |
| Mains Voltage: | 220-230V,50/60Hz |
| Operation Voltage: | 220-230V,50/60Hz |
| Switch Type: | rocker |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9002759945152 |