WYMER wall light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | zinc-plated |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 202844A |
| Article Width (in mm/in): | 791 / 31.14 |
| Article Height (in mm/in): | 143 / 5.63 |
| Article Overhang (in mm/in): | 121 / 4.76 |
| Net Weight (in kg): | 2.60 |
| Mains Voltage: | 120V |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606180509 |
| Instruction manual (pdf): | Download |
| Technical data sheet: | Download |
| Versionen TDS: | 202844A_V1.pdf 202844A.pdf |
| General safety information: | Download |




