The store will not work correctly when cookies are disabled.
TURIN wall light
Product details:
| Enclosure Material: | zinc-plated steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 205856A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 109 / 4.29 |
| Article Width (in mm/in): | 142 / 5.59 |
| Article Height (in mm/in): | 211 / 8.31 |
| Net Weight (in kg): | 1.19 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606279388 |