The store will not work correctly when cookies are disabled.
GITA 2 wall light
Product details:
| Lumen Complete: | 830 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | cast metal |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 94712A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 350 / 13.78 |
| Article Width (in mm/in): | 109 / 4.29 |
| Article Height (in mm/in): | 83 / 3.27 |
| Canopy Length (in mm/in): | 4.29 / 16.89 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.29 / 16.89 |
| Canopy Height (in mm/in): | 0.32 / 1.26 |
| Net Weight (in kg): | 0.85 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606151523 |
| IES File: | Download |