The store will not work correctly when cookies are disabled.
GARRAUX wall light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | rust-coloured |
| Glass/Shade Material: | glass |
| Glass/Shade Colour: | clear |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Material number: | 204546A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 140 / 5.51 |
| Article Height (in mm/in): | 305 / 12.01 |
| Article Overhang (in mm/in): | 140 / 5.51 |
| Canopy Length (in mm/in): | 6.26 / 24.65 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.72 / 18.58 |
| Canopy Height (in mm/in): | 0.75 / 2.95 |
| Net Weight (in kg): | 1.60 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606211098 |