The store will not work correctly when cookies are disabled.
DOREEN 2 wall light
Product details:
| Lumen Complete: | 2,915 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | aluminium, steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 202074A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 614 / 24.17 |
| Article Height (in mm/in): | 186 / 7.32 |
| Article Overhang (in mm/in): | 236 / 9.29 |
| Canopy Length (in mm/in): | 6.30 / 24.8 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.53 / 17.83 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.58 / 6.22 |
| Net Weight (in kg): | 1.32 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 38,5V |
| Switch Type: | rocker |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606162222 |