The store will not work correctly when cookies are disabled.
BROYLES wall light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Material number: | 204555A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 470 / 18.5 |
| Article Height (in mm/in): | 127 / 5 |
| Article Overhang (in mm/in): | 120 / 4.72 |
| Canopy Height (in mm/in): | 0.87 / 3.43 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 5 / 0.2 |
| Net Weight (in kg): | 1.20 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606211234 |