The store will not work correctly when cookies are disabled.
ARLINGTON CREEK wall light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | bronze |
| Glass/Shade Material: | glass with air bubbles |
| Glass/Shade Colour: | clear |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 202887A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 137 / 5.39 |
| Article Height (in mm/in): | 276 / 10.87 |
| Article Overhang (in mm/in): | 156 / 6.14 |
| Net Weight (in kg): | 1.14 |
| Mains Voltage: | 120V |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606181216 |