The store will not work correctly when cookies are disabled.
ABETE wall light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | G9 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 201712A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 120 / 4.72 |
| Article Height (in mm/in): | 138 / 5.43 |
| Article Overhang (in mm/in): | 108 / 4.25 |
| Canopy Length (in mm/in): | 120 / 4.72 |
| Canopy Width (in mm/in: | 110 / 4.33 |
| Canopy Height (in mm/in): | 25 / 0.98 |
| Net Weight (in kg): | 0.51 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | HALOGEN |
| EAN/UPC: | 9008606152186 |