The store will not work correctly when cookies are disabled.
GRAYSON wall/ceiling light
Product details:
| Kelvin Complete: | 4000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | matte-opal glass |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | G9 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 205618A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 220 / 8.66 |
| Article Width (in mm/in): | 180 / 7.09 |
| Article Height (in mm/in): | 175 / 6.89 |
| Net Weight (in kg): | 1.47 |
| Material-Number Illuminant 1: | 204538A |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606261017 |