The store will not work correctly when cookies are disabled.
MONTALBANO table light
Product details:
| Enclosure Material: | ceramic |
| Enclosure Colour: | white |
| Glass/Shade Material: | fabric |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Illuminant 2: | Exclusive |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 98381A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 384 / 15.12 |
| Article Diameter (in mm/in): | 230 / 9.06 |
| Base Diameter (in mm/in): | 185 / 7.28 |
| Net Weight (in kg): | 1.08 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | in-line switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| Illuminant type 2: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606211654 |