The store will not work correctly when cookies are disabled.
CHIETINO table light
Product details:
| Enclosure Material: | wood, steel |
| Enclosure Colour: | natural, black |
| Glass/Shade Material: | fabric |
| Glass/Shade Colour: | black, gold |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 97515A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 440 / 17.32 |
| Article Diameter (in mm/in): | 260 / 10.24 |
| Net Weight (in kg): | 0.69 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | in-line switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606189878 |