The store will not work correctly when cookies are disabled.
VILLABATE spot
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | satin nickel |
| Glass/Shade Material: | fabric |
| Glass/Shade Colour: | grey |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 204642A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 652 / 25.67 |
| Article Width (in mm/in): | 235 / 9.25 |
| Article Height (in mm/in): | 241 / 9.49 |
| Net Weight (in kg): | 1.92 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606213047 |