The store will not work correctly when cookies are disabled.
CARDILLIO spot
Product details:
| Enclosure Material: | aluminium, steel |
| Enclosure Colour: | aluminium, chrome |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | satin finish |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 95996A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 125 / 4.92 |
| Article Height (in mm/in): | 227 / 8.94 |
| Article Overhang (in mm/in): | 195 / 7.68 |
| Canopy Length (in mm/in): | 5.32 / 20.94 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.53 / 17.83 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.77 / 6.97 |
| Net Weight (in kg): | 0.65 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 9,5V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |