The store will not work correctly when cookies are disabled.
ARMENTO 1 spot
Product details:
| Lumen Complete: | 1,980 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel, aluminium |
| Enclosure Colour: | satin nickel, black |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable, Replaceable LEDs |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 201452A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 580 / 22.83 |
| Article Width (in mm/in): | 115 / 4.53 |
| Article Height (in mm/in): | 151 / 5.94 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.77 / 6.97 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 4.53 / 17.83 |
| Net Weight (in kg): | 1.07 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 9,5V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606140299 |