WYMER pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | bronze |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 202836A |
| Article Width (in mm/in): | 330 / 12.99 |
| Article Height (in mm/in): | 594 / 23.39 |
| Net Weight (in kg): | 5.75 |
| Mains Voltage: | 120V |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606180431 |
| Instruction manual (pdf): | Download |
| Technical data sheet: | Download |
| Versionen TDS: | 202836A_V1.pdf 202836A.pdf |
| General safety information: | Download |




