TARBES pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | plastic |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | steel |
| Glass/Shade Colour: | black |
| Protection Degree: | IP20 |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 94189A |
| Article Length (in mm/in): | 789 / 31.06 |
| Article Width (in mm/in): | 160 / 6.3 |
| Article Height (in mm/in): | 1,830 / 72.05 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.18 / 4.65 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 4.61 / 18.15 |
| Net Weight (in kg): | 1.49 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606143023 |
| Instruction manual (pdf): | Download |
| Technical data sheet: | Download |
| Versionen TDS: | 94189A_V1.pdf 94189A.pdf |
| General safety information: | Download |




