TARBES pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | brushed brass |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 43681A |
| Article Height (in mm/in): | 2,117 / 83.35 |
| Article Diameter (in mm/in): | 171 / 6.73 |
| Net Weight (in kg): | 0.55 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606240395 |




