SARABIA pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | grey |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 94355A |
| Article Height (in mm/in): | 1,830 / 72.05 |
| Article Diameter (in mm/in): | 483 / 19.02 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.58 / 6.22 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 4.72 / 18.58 |
| Net Weight (in kg): | 2.56 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606142873 |




