PRIDDY pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black, white |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 49466A |
| Article Length (in mm/in): | 1,053 / 41.46 |
| Article Width (in mm/in): | 153 / 6.02 |
| Article Height (in mm/in): | 1,830 / 72.05 |
| Canopy Length (in mm/in): | 39.76 / 156.54 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.33 / 17.05 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.18 / 4.65 |
| Net Weight (in kg): | 4 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606146444 |
| Instruction manual (pdf): | Download |
| Technical data sheet: | Download |
| Versionen TDS: | 49466A_V1.pdf 49466A.pdf |
| General safety information: | Download |




