The store will not work correctly when cookies are disabled.
MONTEBUONO pendant light
Product details:
| Lumen Complete: | 5,200 |
| Kelvin Complete: | 3000 / 4000 / 5000 |
| Enclosure Material: | aluminium, steel |
| Enclosure Colour: | brown |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | 3-step CCT, dimmable |
| Material number: | 206503A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 1,800 / 70.87 |
| Article Width (in mm/in): | 52 / 2.05 |
| Article Height (in mm/in): | 3,790 / 149.21 |
| Net Weight (in kg): | 2.47 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606340873 |
| IES File: | Download |