MASERLO pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | satin nickel |
| Glass/Shade Material: | fabric |
| Glass/Shade Colour: | cappuccino, gold |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 31603A |
| Article Height (in mm/in): | 1,830 / 72.05 |
| Article Diameter (in mm/in): | 380 / 14.96 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.26 / 4.96 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 4.96 / 19.53 |
| Net Weight (in kg): | 0.74 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606141821 |
| Instruction manual (pdf): | Download |
| Technical data sheet: | Download |
| Versionen TDS: | 31603A_V1.pdf 31603A.pdf |
| General safety information: | Download |




