The store will not work correctly when cookies are disabled.
MAGACELA pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel, wood |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | glass vaporized |
| Glass/Shade Colour: | grey |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 390318A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 1,141 / 44.92 |
| Article Width (in mm/in): | 243 / 9.57 |
| Article Height (in mm/in): | 2,120 / 83.46 |
| Net Weight (in kg): | 6.77 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606333691 |