The store will not work correctly when cookies are disabled.
GUALAJO pendant light
Product details:
| Lumen Complete: | 3,850 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | satin finish |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 39629A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 890 / 35.04 |
| Article Width (in mm/in): | 110 / 4.33 |
| Article Height (in mm/in): | 2,010 / 79.13 |
| Net Weight (in kg): | 3.70 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 39V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606239801 |
| IES File: | Download |