The store will not work correctly when cookies are disabled.
FAMBOROUGH pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel, wood |
| Enclosure Colour: | black, natural |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 43413A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 166 / 6.54 |
| Article Width (in mm/in): | 115 / 4.53 |
| Article Height (in mm/in): | 2,247 / 88.46 |
| Net Weight (in kg): | 1.13 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606227228 |