DRUCKER pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 2 years |
| Material number: | 204472A |
| Article Width (in mm/in): | 524 / 20.63 |
| Article Height (in mm/in): | 1,680 / 66.14 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 5.12 / 20.16 |
| Net Weight (in kg): | 3.20 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606210886 |




