The store will not work correctly when cookies are disabled.
CORTADERAS pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black, gold |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | GU10 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 97605A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 1,010 / 39.76 |
| Article Width (in mm/in): | 110 / 4.33 |
| Article Height (in mm/in): | 2,229 / 87.76 |
| Canopy Length (in mm/in): | 39.76 / 156.54 |
| Canopy Width (in mm/in: | 4.33 / 17.05 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.18 / 4.65 |
| Net Weight (in kg): | 3.66 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606193509 |