The store will not work correctly when cookies are disabled.
CORETTO pendant light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | white |
| Glass/Shade Material: | steel |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 92716A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 1,500 / 59.06 |
| Article Diameter (in mm/in): | 170 / 6.69 |
| Net Weight (in kg): | 0.62 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606118748 |