The store will not work correctly when cookies are disabled.
AREZZO 3 pendant light
Product details:
| Lumen Complete: | 2,494 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | chrome |
| Glass/Shade Material: | glass with brilliant glass |
| Glass/Shade Colour: | clear |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 203451A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 1,930 / 75.98 |
| Article Diameter (in mm/in): | 380 / 14.96 |
| Canopy Height (in mm/in): | 1.97 / 7.76 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 5.12 / 20.16 |
| Net Weight (in kg): | 3.75 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 28V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606195695 |