The store will not work correctly when cookies are disabled.
ALTAGRACIA pendant light
Product details:
| Lumen Complete: | 16,800 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black, gold |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 390031A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 3,810 / 150 |
| Article Diameter (in mm/in): | 614 / 24.17 |
| Net Weight (in kg): | 6 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606340897 |
| IES File: | Download |