PRIDDY floor light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | pastel apricot |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 205634A |
| Article Length (in mm/in): | 573 / 22.56 |
| Article Width (in mm/in): | 230 / 9.06 |
| Article Height (in mm/in): | 1,367 / 53.82 |
| Base Diameter (in mm/in): | 230 / 9.06 |
| Net Weight (in kg): | 4.67 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | foot-switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606282234 |




