The store will not work correctly when cookies are disabled.
BRENDA floor light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | white, satin nickel |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 98389A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 1,448 / 57.01 |
| Article Diameter (in mm/in): | 430 / 16.93 |
| Base Diameter (in mm/in): | 250 / 9.84 |
| Net Weight (in kg): | 6.06 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | foot-switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606219605 |