BARBOTTO floor light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black, gold |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | GU10 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 97584A |
| Article Height (in mm/in): | 1,368 / 53.86 |
| Article Diameter (in mm/in): | 185 / 7.28 |
| Base Diameter (in mm/in): | 185 / 7.28 |
| Net Weight (in kg): | 3.52 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | foot-switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606194902 |




