The store will not work correctly when cookies are disabled.
ALTAMIRA floor light
Product details:
| Lumen Complete: | 1,350 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black, brass |
| Glass/Shade Material: | plastic |
| Glass/Shade Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | GU10 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 39987A |
Download data sheet
| Article Length (in mm/in): | 265 / 10.43 |
| Article Width (in mm/in): | 240 / 9.45 |
| Article Height (in mm/in): | 1,585 / 62.4 |
| Base Diameter (in mm/in): | 240 / 9.45 |
| Net Weight (in kg): | 3.24 |
| Material-Number Illuminant 1: | 205978A |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | foot-switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606239399 |