The store will not work correctly when cookies are disabled.
PRYOR ceiling light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | antique gold, black |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 204685A |
Download data sheet
| Article Width (in mm/in): | 686 / 27.01 |
| Article Height (in mm/in): | 362 / 14.25 |
| Canopy Width (in mm/in: | 9.84 / 38.74 |
| Canopy Height (in mm/in): | 0.79 / 3.11 |
| Net Weight (in kg): | 2.80 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606213252 |