ORME ceiling light
Product details:
| Lumen Complete: | 1,000 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel, plastic |
| Enclosure Colour: | white |
| Glass/Shade Material: | fabric |
| Glass/Shade Colour: | black, silver |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 204718A |
| Article Width (in mm/in): | 315 / 12.4 |
| Article Height (in mm/in): | 110 / 4.33 |
| Net Weight (in kg): | 0.68 |
| Mains Voltage: | 120V |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606216024 |




